Безкоштовна охорона!

Детальніше

Служба безпеки

Пультова охорона

Фізична охорона

Системи безпеки

Пожежна безпека

GPS охорона фізичних осіб

Розвиток супутникової системи навігації GPS (Global Positioning System – системи глобального позиціонування), що дозволяє в будь-якому місці Землі практично за будь-яких погодних умов визначити місце розташування і швидкість переміщення об’єктів, призвело до появи на ринку інноваційних електронних пристроїв – GPS-трекерів, в тому числі персональних . Що ж це таке?

GPS-трекер (також GPS-контролер) – це пристрій прийому-передачі даних для супутникового контролю будь-яких об’єктів, до яких такий трекер прикріплюється. Для точного визначення місця розташування об’єкта, який знаходиться під контролем, GPS-трекер використовує GPS-систему глобального позиціонування. Таким пристроєм може бути смартфон, комунікатор, деякі моделі мобільних телефонів, інші пристрої, спеціально оснащені трекери, хоча їх практичне використання не завжди є зручним, практичним і здатним виконати ті функції, які покладаються на персональні GPS-трекери.

Персональний GPS-трекер – це спеціалізований трекер, призначений для контролю за переміщенням і місцем розташування дітей, людей похилого віку, виїзних працівників компаній, туристичних груп або груп, які віддають перевагу активному відпочинку, тварин (особливо мисливських собак), цінного вантажу або інших об’єктів, до яких він прикріплюється, і володіє автономним (вбудованим) джерелом живлення.

Персональні GPS-трекери максимально практичні і мають ряд переваг:

– відсутність зайвих кнопок;

– мініатюризація (розмір і вага)

– об’єднання в одному корпусі GPS-приймача і GSM-модему;

– висока точність позиціонування;

– тривала робота від вбудованого акумулятора.

Практичне застосування таких пристроїв спрощено до мінімуму. Користувач може відстежувати переміщення об’єкта під контролем (носія персонального GPS-трекера) практично всією територією Земної кулі. При цьому сам користувач може бути на значній відстані від свого звичайного місця перебування. Головним в даній ситуації є виконання з обох сторін наступних умов:

– можливість для трекерів приймати сигнали навігаційних супутників GPS;

– покриття стільниковим зв’язком системи GSM;

– вихід в Інтернет.

Для роботи GPS-трекера необхідна SIM-карта з активованою послугою передачі даних. Координати, що визначаються GPS-приймачем, з певною періодичністю передаються на сервер підтримки або інший комп’ютер (наприклад, у вигляді SMS або мережею Інтернет) за допомогою радіозв’язку, GPRS (General Packet Radio Service – «пакетний радіозв’язок загального користування») або GSM-з’єднання , супутникового модему. У випадку з мобільним інтернетом існує можливість відстеження переміщення об’єкта на карті в режимі реального часу. Для того, щоб використовувати трекер, необхідно або встановити на підключений до глобальної мережі Інтернет персональний комп’ютер спеціальне програмне забезпечення, або використовувати доступні спеціальні веб-сервіси. Подібна послуга, як правило, надається постачальниками GPS-трекерів.

У деяких моделях трекерів є мікрофон, що дозволяє здійснювати односторонній звуковий зв’язок і прослуховувати звуковий фон в місці, де перебуває носій трекера. Важливою особливістю персональних трекерів є наявність так званої «кнопки SOS». Дитина, літня людина, турист або співробітники, які супроводжують цінний вантаж, скориставшись такою кнопкою, можуть миттєво передати на сервер тривогу зі своїми координатами.

Особливо варто відзначити, що використання програмно-апаратного комплексу GPS-трекінгу дозволяє задати площу (площі), в межах якої (яких) може перебувати об’єкт під контролем (наприклад школа, спортивна секція). Якщо об’єкт виходить за межі зазначеної на електронній карті площі, трекер посилає сигнал про переміщення. Користувач сервісу при цьому отримує повідомлення у вигляді СМС на мобільний телефон. Це допомагає оперативно відреагувати на подію: дитина після уроків пішла зі школи, а в спортивну секцію не потрапила.

І на завершення хотілося б нагадати, що GPS-трекер – це не панацея, а лише так звані «ліки від страху». Перш за все він необхідний для Вашого спокою. Помістивши такий пристрій в кишеню похилого родича, Ви зі спокійною душею зможете проконтролювати його переміщення улюбленим парком або бути в курсі пересувань надмірно активного підростаючого покоління.

Кваліфіковані фахівці СІРІУС нададуть Вам безкоштовні консультації щодо вибору охорони GPS-трекером.